пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów tak nie podkreśli linii trawy bądź rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

Niezmiernie wysokie, albowiem ponad dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , zasną w przypadku potrzeby przesłania okoliczne budynki oraz ulice. Żeby zrobić taki parkan rośliny sadzimy wokół granic posesji. O ile mamy dosyć miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju zwykłym, np. z leszczyny, jaka dodatkowo dostarcza orzeszki. Jeśli chcemy ażeby nasze roślinne ogrodzenie było niezwykle rosłe a jednocześnie cienkie to w zacienionym miejscu powinno się je ukształtować z brzostu powszechnego, grabu powszechnego względnie klonu. Pamiętajmy natomiast, że gdy rośliny nas przewyższa, ich przycinanie może być dosyć kłopotliwe.

Nic tak nie uwydatni linii trawnika albo kwiatów jak niskie żywe ogrodzenie.


W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawnik, jak i kwiaty czasami nie chcą satysfakcjonująco wzrastać w wyznaczonych miejscach, niewielkie krzewy umieją utrzymać zielone bogactwo w ryzach czy tez osłonią gołe place ziemi. Ładnie uformowany mały żywopłot sam notabene robi za dekoracje ogródka. Na zielone ogrodzenia nadaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Wiosna jedynie ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, jakich się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w ciemnych zakamarkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś przystrajają je małe jabłuszka, jakie wolno wykorzystać na przetwory.

Niskie ewentualnie duże roślinne ploty wolno pozyskać z odmian zimozielonych.

Niestety, rośliny z tej klasy są dużo bardziej kosztowne niż gatunki liściaste. Spośród nich najlepiej wytrzymuje miejsce zacienione cis zwyczajny. Zazwyczaj szeroko się rozrasta oraz trzeba go redukować, jednakowoż jego klasę Cis można odłożyć sam jeden.Powinien się błyskawicznie dojrzewał i zachowa filarowy zarys.

O ile wasz zaułek jest dosyć ciemny, warto aby roślinny ostrokół rozświetlić kolorowymi kropkami. Poniektórego z cienioznośnych wariantów maja przemianie o złotawych albo pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr oklepany Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne barwy są w największym stopniu widome w słońcu, natomiast nawet w cieniu korona drzewa pozostają dosyć jasne, niejako oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий