вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot pożądane byłoby poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od należytego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów typ płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий